هشدار به مفتی های وهابی، در آتشی که بر افروختید خواهید سوخت !

خبر تکان دهنده ی هجوم وحشیانه ی وهابیون تکفیری به منزل علامه شیخ محمد حسن شحاته از علمای شیعه ی مصر که با تحریک مستقیم مفتی تکفیری، یوسف القرضاوی صورت پذیرفت جامعه ی جهانی و خصوصا جوامع اسلامی را دچار تألم و تأثر نمود.

این اقدام غیر انسانی بیش از پیش پرده از چهره سردمداران فرقه ضاله وهابیت برداشت و حجتی بود برای آنانیکه تردید داشتند آیا وهابیت  و اهل تسنن یک گروه هستند و تفاوتی میان آنان وجود ندارد. این اقدام وحشیانه  دشمنی وهابیت را با پیروان خاندان رسالت ثابت نمود .

پس از شهادت فجیع شیخ محمد شحاتة، شیخ الازهر با صدور بیانیه ای ضمن محکوم نمودن این اقدام خواستار توقف جنگ فرقه ای میان مسلمانان شد که این نکته مثبت در کارنامه الازهر ثبت خواهد شد .  این اقدام الازهر هرچند حرکت مناسبی بود اما قطعا کافی نمیباشد چرا که مفتیان نابخردی همچون حسان و قرضاوی که آتش این قبیل جنایات را بر افروختند نیز میبایست از سوی ازهر و علمای آن محکوم و مطرود گردند.
محمد مرسی رئیس جمهور اخوانی مصر نیز با انتشار بیانیه ای ضمن محکومیت این اقدام سعی نمود وضعیت کشور را آرام نموده و چهره مخدوش خود را نزد جامعه جهانی و خصوصا جهان اسلام کمی ترمیم نماید . ولیکن نمی توان تحریکات ضد شیعی برخی از  علمای اخوان المسلمین را در روی دادن این  چنین جنایاتی انکار نمود.
 
 
علمای اخوان المسلمین پس از به قدرت رسیدن نشان دادند تفکرات طالبانی و متمایل به وهابیت داشته وحتی حرمت نان و نمکی که  درطول سال های حکومت رژیم مبارک بر مصر از سر سفره شیعیان تناول کردند را نیز نگه نداشتند. این در حالی است که روابط ایران و مصر پس از ترور انور سادات توسط یکی از این جماعت و حمایت ایران از اخوان المسلمین به تیرگی گروید.

انتشار خبر شهادت شیخ حسن شحاته واکنش شدید بزرگان شیعه در اقصی نقاط جهان را به همراه داشت مراجع تقلید قم و نجف و اساتید برجسته ی حوزه با صدور بیانه هایی این اقدام را به شدت محکوم نموده و از مجامع  حقوق بشر خواستند تا نسبت به نسل کشی شیعیان توسط گروهک تروریستی وهابیت در منطقه اقدامات حقوقی را دنبال نمایند و علمای تکفیری که فتوای قتل شیعیان صادر نموده اند به عنوان سردمداران جنایت علیه بشریت در دادگاه های بین المللی  احضار و  برابر قانون با آنان برخورد شود .

از سویی دیگر در حالیکه که شبکه های مختلف خبری خارجی جنایت علیه عالم شیعی مصری را پوشش خبری دادند رسانه ی ملی خفقان اختیار نمود؛ این در حالیست که این رسانه به عنوان تنها رسانه ی رسمی بزرگترین کشور شیعه می بایست اولین پوشش دهنده ی این جنایت وحشیانه علیه یک عالم شیعه باشد .
 
ولیکن همین رسانه وقتی مسلمانان سنی مذهبی در فلسطین اشغال و اقصی نقاط جهان شهید می شود دایه ی مهربانتر از مادر میشود و چنان شیون سر میدهد که دل هر انسانی از شیوه اطلاع رسانی بدرد می آید و همراه با رسانه ملی تمامی سازمان ها و نهاد های فرهنگی بسیج میشوند و سراسر کشور را پر از تصاویرآن رویداد و جنایت میکنند .... ولی وقتی پای جنایت علیه شیعیان در پاکستان و دیگر نقاط به میان می آید یا بسیار کمرنگ یا در سکوت و ابهام از کنار آن عبور میکند !.... جناب رسانه ملی  اگر غیرت ندارند  آزاده باشید . شما فردای قیامت چگونه میتوانید جوابگوی سیاست های فاقد دیانت خویش در خصوص این سکوت ها باشید ؟!
 
و اما سخنی با برخی علمای  اهل سنت ایران خصوصا شیوخ دارالعلوم زاهدان، آقایان میبایست  یک بار برای همیشه تکلیف خود را با این گونه اعمال روشن نمایند .کسانی که در ایران از حقوق شهروند برخوردارند باید انزجار خود را از این اعمال به روشنی بیان داشته و با ارسال نامه و دیگر اقدامات عملی نهایت تلاش خود را برای عدم تکرار این جنایات به کار بندند و عملا ثابت نمایند به اصول شهروندی پایبند می باشند و هر چه را برای خو د می پسندند برای دیگران نیز می پسندند.

در پایان ضمن هشدار به شیوخ وهابی خاطرنشان میشویم  گمان نبرید در آتشی که بر افروختید کشتی نجاتی برای خود خواهید داشت یقین بدانید در صورتی که علمای شیعه اجازه دهند هیچ کجای عالم نقطه امنی برای شما و هم فکرانتان نخواهد بود .
 
 ازخداوند  متعال میخواهیم با تعجیل در فرج مولا و مقتدایمان حضرت ولیعضر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) ریشه ظلم و بی عدالتی را برای همیشه نابود نماید .
 
والسلام علی من اتبع الهدی
مسعود بحرینی      
/ 0 نظر / 50 بازدید